Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale de

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Çanakkale de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 47 tesisin açılışlarda bulunmak üzere Çanakkale deydi
 753 milyon liraya mal olan 47 tesisin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ne hayran kaldı.Başbakan Erdoğan, Çanakkale gelişinde önce Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkındaki yaklaşık 80 milyon liraya mal olan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yaklaşık 2 saat gezdiği merkezi çok beğenen Erdoğan, daha sonra helikopterle il merkezine hareket etti.

BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, “ÇANAKKALE’DE, TEK BİR MİLLET OLDUĞUMUZU HEM TEYİT ETTİK, HEM DE DÜNYAYA İLAN ETTİK.”

Çanakkale Cumhuriyet Meydanında sıcak altında kendisini yaklaşık 3 saat bekleyen Çanakkalelilere hitap eden Başbakan Erdoğan;

“Çanakkale de tek bir millet olduğumuzu hem teyit ettik, hem de dünyaya ilan ettik. Biz, bu şehitliklerdeki şehitlerimizin kemiklerinin sızlamasına izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Zaten şehitler ölü değildir, onlar canlıdır. Onlar, şu anda bizi izliyor. Onlar, şu anda, bizim aramıza sokulmak istenen nifak girişimlerini izliyor ve inanın bundan rahatsız oluyorlar. Biz onların kemiklerini sızlatmayacağız. Biz, onların hatıralarına halel getirmeyeceğiz. Bu ülkede kardeşliğin pekişmesi için, canla, başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çanakkale Tanıtım Merkezi ile gençlerin tarihi görerek öğreneceklerini ve ‘biz neymişiz?’ diyeceklerini ifade eden Erdoğan şehitlerimize ‘Mekanları cennet olsun, Allahtan rahmet dilerim, gazilerimizden sağ kalanlar var ise onlara da sağlıklar diliyorum.’dedi. Erdoğan dualarına Gazi Mustafa Kemal’i de ekleyerek, tüm şehitlere rahmet diledi ve Türk Şehitliklerinin dünyanın her yanında her ülkesinde var olduğunu belirterek “Çanakkale’yi anlamak, tarihini anlamaktır”dedi.

Başbakan Erdoğan Çanakkale’de 753 milyon liraya malolan 47 tesisin açılışını gerçekleştirerek, “İnşallah, önümüzdeki günlerde Panorama 1915’i de gerçekleştireceğiz”diyerek, beraberindeki Milli Eğitim Bakanı Dinçer ve Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu ile birlikte Çanakkale’den ayrıldı.

This entry was posted in Genel and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale de

  1. admin says:

    Çanakkale ruhu gün içinde Başbakan Recey Tayyip Erdoğan ın konuşmalarıyla pekiştirildi. Çanakkalenin ruhu, Çanakkale şehitlerinin ruhu, çanakkaleruhu açılan tanıtım merkezleriyle yaşatılmış oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *