(ÇOMÜ) İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamit Palabıyık tan Dangalak Değerlendirme

(ÇOMÜ) İktisat Fakültesi Dekanı Pek çok kişi Çanakkale’ye çalışmak için değil, dinlenmek ve eğlenmek  için geliyor. (Okumuş Cahil) Dangalakça değerlendirmeler.

Pek çok kişi Çanakkale’ye çalışmak için değil, dinlenmek ve eğlenmek  için geliyor.

Pek çok kişi Çanakkale’ye çalışmak için gelemez, çalışmak için İstanbula, Ankaraya, İzmire, Bursaya gider. Neden Gider? iktisat fakültesine dekan olmuş birisi bunları bilmiyorsa prof luğundan şüphe ederim. Gezmek eğlenmek dinlenmek için Çanakkale’den çok daha iyi tatil mekanları var, Çanakkale’de eğlence mekanı varmıdır yokmudur, varsa kaç tanedir?

Gelenlerin önemli bir kısmı emekli kişiler. Ya gerçekten  emekli olup Çanakkale’ye yerleşmişler, ya da kafadan kendilerini emekli  ilan edip çalıştıkları yerlerde işlerini safsaklayarak gün sayıyorlar.

Türkiyede kaç milyon emekli var? Kaç tanesi Çanakkalede yaşıyor 🙂 Bu rakamları ortaya koyarak açıklama yapamazmıydın? Demekki bilmiyorsun, Çanakkalenin ilçeleriyle beraber ekonomisi sanayiyemi yoksa tarımamı dayalıdır. Bir açıklasaydında öğrenseydik be hoca, hocalara bu konuları öğretmek çok acı olsa gerek. Demekki seninde emekliliğine az kalmış böyle uyduruk dayanaktan sözler sarfederek işini savsaklıyorsun, kişi kendinden pay biçermiş hoca işini adam gibi yapacaksan yap, yapmayacaksan yapacak çok fazla hoca var dangalaklıkla hiç bir yere varamazsın.

Türkiye’nin en yaşlı kentiyiz ve bazılarımız artık çalışmak istemiyor.  Daha doğrusu zora gelmek istemiyor. Yeni projeler, daha çok çalışmak,  daha çok gelişmek hiç de cazip gelmiyor. Bu kişilerden bazıları ise  bahçesinde domates yetiştirmekle, ya da balkonunda çay içmekle meşgul,  yaşananlara kulak bile vermiyor. Yaşları genç de olsa onlara göre Çanakkale demek sakinlik demek,  doğallık demek, akşamları geç vakitlere kadar kafayı çekmek demek, dans  etmek demek, denizde yüzmek, dağda yürüyüşler demek. Hatta aylak aylak  dolaşmak demek.

Türkiyenin en yaşlı kentiyiz demekle ne demek istiyorsun? Avrupanın en genç ve dinamik nüfusuna sahip ülke Türkiye ama Avrupa Birliğine almıyorlar acaba neden almıyorlar senin kafan bu konulara neden basmıyor? Çok şey yapmakla çok çocuk olmaz 🙂  Çanakkale nin ekonomiden aldığı pay nedir, almış olduğu bu payla bir aile kaç çocuk bakabilir, bu konuyuda bilmiyorsan yuh yani.  Çanakkale için kaç tane proje ürettiniz, Bigadan gelen yoğurtları görüyorum 🙂 projeniz buysa bu işleri yapanların ekmeğine göz dikmek ise projelerin senin olsun hoca 🙂 Adam gibi projeyle, kobi destekleriyle gel bir bakalım. Bir kişinin aylak aylak dolaşması için ortam olmalı, Ben ara sıra senin gibi aylak aylak açıklamalar yaparak kendini ön plana çıkarmaya çalışan dangalakları görüyorum.

Geç vakitlere kadar kafayı çekmek, Çanakkaleliyim hayatımda hiç içki içmedim,  Ayrıca yaşam biçimlerine müdahale edici yaklaşımınız, bu tür yaşantı sadece Çanakkale ye özgü gibi vurgulayıcı açıklamalarınız  kötü niyetli olduğunuzun göstergesi. Gece geç saatlere kadar içki içecek kişinin ekonomisi gayet iyi olmalı. Ben bilmiyorum hoca bir şişe rakı kaç para her akşam bir veya iki şişe rakı içerse aylık maliyeti nedir. Çanakkale gibi ekonomisi zayıf olan bir kentte bu kadar içkiyi kimler içebilir. Ekonomiyle ilgili sorular zorlanmazısın hoca cevap ver. 🙂

Dolayısıyla bu kişiler Çanakkale’yi hareketlendirecek  her şeye karşılar. Gazetelerde, barlarda, sokaklarda asıl gürültüyü  çıkaranlar da bunlar zaten. Bu kişiler için Çanakkale’de kanalizasyon arıtması olmasa da olur,  sokaklar lağım kokabilir. Depreme dayanıksız evlerde oturan, daracık ve  kirli sokaklardan geçen bu kişilerin arabalarının lüks, kıyafetlerinin  ise her daim baloluk olduğunu görürsünüz.

Çanakkale İzmir, İstanbul ve Bursaya eşit mesafede,  deniz ulaşımı var, hava ulaşımı var, Kara ulaşımı var acaba bu kent neden Batının Hakkarisi hoca. Sen Çanakkalenin 15-30 kilometre uzaklığındaki merkez köylerine gittinmi. Bu adamlar sabah çıkıyorlar tarlaya, ormana akşam ezanla eve giriyorlar, seningi ense yapmıyorlar. Ver devlet baba maaşı ben yatayım gevezelik yapayım demiyorlar. Bir bak bakalım Çanakalan köyünde, Salihler köyünde, Taşlıtarla Köyünde ki toprak evler Hakkaride varmı? Bu olayı nasıl değerlendiriyorsun? Yoksa hep öğrencilerine böyle bol keseden sallıyormusun? bu lafları ederken yüzün kızarmıyormu? utanmıyormusun? Bu attığın yalanları sana her zaman ispatlarım gel seninle o köylere beraber gidelim sende attığın bu palavralar altında ezil. Sen Çanakkale Cuma pazarının Çanakkale ekonomisi içindeki payını hesapladınmı? Çanakkale halkının yüzde kaçı alışverişlerini Mahalle pazarlarından yapıyor, Yüzde kaçı büyük marketlerden yapıyor, bana martaval okuma önce bu sorulara cevap ver, veremezsin ufkun yok ancak Dangalakça sözlerle kendini avutursun. Ekonomiden bi haber iyi eğitilmemiş kişilerin dekan olmasını hazmedemiyorum.

Böyle dangalakların bir an önce görevden alınması gerekir.

This entry was posted in Genel and tagged , , , , , , , . Bookmark the permalink.

6 Responses to (ÇOMÜ) İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamit Palabıyık tan Dangalak Değerlendirme

 1. İHSAN TUNA says:

  şu kokuşmuş ortamda senin ve senin gibi yobaz banaz ve okadar cahillerin bu ülkede mevki makam ,helede akademik kariyer yapması,ülkemizin yavaş yavaş nasıl sömrüldüğünün apacık göstergesidir.Çanakkale ismini kullanırken bile nedenli densiz ve fütürsüz olabilirsiniz,yada dedim ya cahilliğiniz ,pacanızdan akan palavralarla ne kadar inandırıcı olabilir. He yyyy bireeee densizzzzzz.

 2. RECEP ÇORBACI says:

  Bu ne ya . sanki insanları çok iyi tanıyormuş gibi insanlar hakkında saçma sapan yorumlar yapıp insanları kötülüyorsunuz. emin olun çanakkale’yi ve Çanakkale’nin en uzak köylerinin durumunu sizden çok daha biliyordur. ayrıca yoğurtlarla Hamit hocanın ne alakası var onuda anlamadım beğenmiyorsanız yemeyin size zorlamı Bigadan gelen yoğurtları yediriyorlar. Beğenmiyorsan almıycaksınız. Ayrıca Çanakkale’de çok çok fazla eğlence mekanı var.

  • admin says:

   🙂 Haklısın Çanakkaleyi çok iyi tanımayıpta Hamit Palabıyık gibiler böyle saçma sapan yorumlar yaparak saçmalıyorlar.
   Çanakkale insanı içiyorsa ona ne. Çanakkale insanı aylak aylak dolaşıyorsa ona ne. Eğlence mekanı deyince ne anlıyorsunuz. Çanakklede çok fazla eğlence mekanı var diyanler çanakkaleyi bilmiyor ve çanakkalede yaşamıyor. 52 senedir Çanakkalede yaşayan biri olarak Çanakkale ve Çanakkalenin gerçek sorunlarını Hamit Palabıyıktan daha iyi biliyorum. Hamit Palabıyıka ders verebilirim. 🙂

 3. Muhlis Karaduman says:

  Soru eki “mi” ayrı yazılır…

  Yazmadan önce küçük çocukların bile öğrendiği bu basit yazım kuralını iyi öğrenin!
  Bu cahilliğiniz sizin yorumlarınızın da kalitesini ortaya koyuyor.

 4. Mustafa says:

  Sayın Admin, Çanakkale Batının Hakkarisidir değerlendirmenize sonuna kadar katılıyorum. Comu 20 yaşında Çanakkale’nin merkez köyleri Çomu’ye 15 km onları oralardaki manzaralar, hafif şiddeddeki depremde bile büyük tehlike arzeden yapılaşmalar ilgilendirmiyor, Çanakkaledeki işşizlik oranı, Çanakkale’de istihdam yaratacak bir tek fabrikanın olmayışıda onları ilgilendirmiyor, onları yat limanı ilgilendiriyor. Bencede Hamit Palabıyık gerçek Çanakkaleli değil, bakan kör olabilir, akademik öntakısının vermiş olduğu azimle yapmış olduğu değerlendirmelerin basitliğinin farkında olmayabilir.

 5. Naim says:

  Elbette yapici elestiri yapilmasi faydali olur. Ama bu isminin onunde Prof yazan yobaz, gerici ve cahil herifin Canakkale’li lere yapmis oldugu hakaret seklindeki yazisi hic bir sekilde kabul edilir degil. Bu adam Canakkale’de istenmeyen adam ilan edilmeli.
  Eger Canakkale nin ekonomik geri kalmisligini sadece sehir insanin sucu olarak goren bu herifin isminin onundeki o akademik unvanlarin kaldirilmasi gerekir. Yapacagi en onurlu davranis butun Canakkale’ler den ozur dilemeli ve istifa edip defolup gitmeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *