Çanakkale Şekerpınar Bölgesinde İstimlak Çalışmaları

  • Çanakkale’de havaalanı genişletme çalışmaları kapsamında Şekerpınar bölgesinde bulunan konut ve arsaların çok düşük bedellerle istimlak edilmek istenmesi nedeniyle Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN bölgede sakinlerinin daveti üzerine ekibi ile birlikte destek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi.
    Başkan GÖKHAN ve beraberindeki heyet bölge halkının sorunlarını dinleyerek çıkış yolu bulunması yönünde fikir alışverişinde bulundu. 10 Ekim tarihinde başlayacak duruşma öncesinde bölge halkı Başkan GÖKHAN’a istimlak çalışmalarında yaşadıkları mağduriyeti dile getirdi.
    Belediye Başkanı GÖKHAN ise; “daha önce yerin imar durumu ile ilgili belediyemizden bilgi istendi. Bizim ise cevabımızın bu alanın şehir dışında değil, şehrin merkezinde olduğuna yönelik olarak verilmiş. Yani görüşümüz sorulduğunda bizler sizlerin yanında yer almışız. Sizin adınıza ne yapılacaksa ben her zaman hazırım. Alt yapı çalışmalarını tamamladık. Bu bölgenin doğalgaz ve su bağlantılarını eksiksiz hale getirdik. Ben de belediye olarak istimlak yapıyorum. Ama herkesin hakkını veriyorum. Devletin istimlak yaparken sizin dişinizden tırnağınızdan arttırarak elde ettiğiniz yerlere de hakkını teslim etmesi gerekir” diyerek düşüncelerini ifade etti.
This entry was posted in Genel and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *