Çanakkale de Tarkan Rüzgarı

Fanta Gençlik Festivali’nde 40.000 biletli izleyici gece boyunca eğlendi

Çanakkale’de Fanta Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen konserde megastar Tarkan rüzgârı esti. 20 bin kişinin izlediği konserde Tarkan 18 yıl aradan sonra Çanakkaleli hayranlarıyla özlem giderdi. 40.000 biletin satıldığı gecede özellikle saha içinde bulunan seyirciler sıcak havaya rağmen gece boyunca gönlüne eğlendi.

Fanta Gençlik Festivali kapsamında Çanakkale’de düzenlenen Tarkan ve Emre Aydın konserleri Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda gerçekleşti. Megastar Tarkan ve Emre Aydın’ın sahne performanslarını canlı olarak izlemek isteyen hayranları saat 16.30’dan itibaren kapıların açılmasıyla içeriye alındı. Stadyumun tribünleri kısa sürede dolarken, izleyenler, konser saatine kadar Fanta Gençlik Festivali’nde düzenlenen çeşitli aktivitelerle doyasıya eğlendi. Sahneye ilk olarak saat 20.30’da Emre Aydın çıktı. Sanatçı seslendirdiği şarkılarla hayranlarına keyif dolu dakikalar yaşattı.

Çanakkale hatırası

Emre Aydın konserin son bölümünde Çanakkaleli hayranlarına çakmaklarla birlikte cep telefonlarının ışıklarını yakmalarını istedi. Emre Aydın stadyumda kendini izleyen hayranlarının söylediği soğuk odalar parçasını kameraya çekti. Şarkı sonunda Emre Aydın çektiği görüntüleri kendine ait Twitter sayfasına Çanakkale Hatırası olarak koyacağını söyledi.

Tarkan’ın Çanakkale özlemi

Binlerce kişinin beklediği an saat 22.30’da geldi ve megastar Tarkan sahneye bir asansör ve ışık şovu arasında çıktı. Mega Star Tarkan’ı gören hayranları stadyumu çığlıklarla inletti. Tarkan sahnede ilk olarak yeni şarkısı olan Aşk Gitti Bizden şarkısını seslendirdi. 1.5 saate yakın sahnede kalan megastar Tarkan, hem dans şovu ile hem de seslendirdiği şarkılarıyla Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nu salladı. megastar hayranları da Tarkan’ın bütün şarkılarına eşlik etti. Tarkan, “18 yıldır Çanakkale’ye gelmemişiz, ne kötü etmişiz” diyerek Çanakkaleli hayranlarına olan özlemini dile getirdi.

Şaşırtıcı hamle

Öte yandan, her şeyin mükemmel olduğu konserde sadece basın mensupları sıkıntılı anlar yaşandı. Sanatçıların ilk üç şarkılarında çekim yapılmasına izin veren organizasyon yetkilileri, basın locasının dışında çekim yapılmasına izin vermedi. Gereksiz bir yasak olarak algılanan bu durum, basın mensupları dışında, konsere katılan seyircilerde dijital kameraların olduğunu dile getirseler de, loca dışında kamerayla dolaşılmasına izin verilmedi. Bu anlamsız yasak yine de konseri izlemeye gelen basın mensuplarının işlerini yapmasını engellemedi. Umarız bu çelişkili yasaklar sadece basına değil konser alanlarında da geçerli olur.

This entry was posted in Genel and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *