Çanakkale Bölgesinde Etkili Yağışlar

Çanakkale ve ilçelerinde kuvvetli yağışlar

Çanakkale ve bazı ilçelerindeki yağışlı hava etkisini sürdürüyor. Özellikle dün Biga ve Lapseki’deki etkili yağışı ardından bazı derelerde yaşanan taşkınlarla mücadele sürerken, söz konusu bölgelerde de hasar tespiti çalışmalarının başladığı bildirildi.

Çanakkale Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, 24 saatte metrekareye Çanakkale merkezde 16, Biga’da 16,1, Gelibolu’da 38,2, Bozcaada’da 0,6, Ezine’de 2,4 ve Gökçeada’da 18,5 kilogram yağış düştüğünü ifade etti.

Yetkililer, bugün de sürecek yağışlı havanın zaman zaman etkili olabileceğini, yarın öğle saatlerinde ise etkisini kaybedeceğini belirtti.

Öte yandan, Lapseki’deki kuvvetli yağışla oluşan sel suları, ilçenin yüksek kesimlerindeki bazı ağaç parçalarını sahile kadar ulaştırdı. Suların sahil kenarına getirdiği ağaç parçalarını bazı vatandaşlar yakacak ihtiyaçlarını karşılamak için topluyor.

Ağaç parçalarını eşiyle toplayan Hanife Sesigüzel, bunları kışlık yakacak ihtiyacını karşılamak için kullanacağını söyledi. Kışın kendisini hissettirmeye başladığını dile getiren Sesigüzel, “Yakacak odunumuzu almamıştık. Allah’a şükür, kışlık odunumuz çıktı. Garibanın nasibi oldu” dedi.

İsmail Sesigüzel ise “Yakıt derdini düşünüyorduk. Allah yardım etti. Birkaç gün sahil kenarında toplayabildiğimiz kadar odun alacağız” diye konuştu.

 

This entry was posted in Genel and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *