Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü 23 Tutuklama

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ndeki yolsuzluk iddialarına Başsavcılığın talimatıyla  polis tarafından düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan ve işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 26 belediye çalışanından 3’ü serbest bırakılırken 23’ü tutuklandı.

-Operasyon kapsamında, Savcılık tarafından su abonelerinin de aralarında bulunduğu 330 kişinin ifadesine başvuruldu. Çanakkale’deki  Siteler,Yazlıklar ile ev ve işyerlerine gelen yüklü miktarlardaki suborcunu silmek için rüşvet aldıkları öne sürülen 26 belediye personelinden 3’ü savcılık tarafından ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Diğer 23 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan 23 belediye çalışanı tutuklandı. Adliye binası önünde bekleyen belediye personelinin yakınları kararı öğrenince sinir krizi geçirdi. Fenalaşıp baygılık geçiren bazı kişilere sağlık görevlileri müdahalede bulundu. Tutuklanan 23 kişi, geniş güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü. Baygınlık geçirenler oldu.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tutuklu yakınları ile bir süre görüştü ve avukatlardan konu ile ilgili bilgiler aldı.

This entry was posted in Genel and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *