Çanakkale Belediyesi Çocuk Sokağı Düzenlemesi

Çanakkale Belediyes Kordon boyu düzenlemeleri kapsamında Çocuk Sokağına farklı objeler katılarak zenginleştirme çalışmaları yapılıyor.

Çanakkale Kordon Boyu Düzenleme ve Kentsel Tasarım Projesi kapsamında trafiğe tamamen kapatılarak sadece çocukların kullanımına imkân sağlayacak şekilde düzenlenen,  Truva Oteli ile Sanat Evi arasında kalan Anafartalar Sokak’taki çocuk sokağı miniklere özel objelerle zenginleştirilmesi ilgi çekiyor.

 

Oyuncak aletleri, Kaydırak, tahterevalli, tırmanma aleti ve salıncak gibi çeşitli oyuncakların yer aldığı, zemininde de çocuklara özel renkli bölümlerin oluşturulduğu çocuk sokağında son olarak şirinlerin mantar evi ve sevimli karakterlerin heykellerinin montajları yapıldı.

Gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanmasının ardından çocukların tamamen trafiğe kapalı ve güvenli bir alanda eğlenerek keyifli vakit geçirebilecekleri sokaktaki çalışmalar, dinlenme alanlarının düzenlemesi ve miniklerin sokağa ilgisini arttırmak amacıyla farklı objelerin yerleştirilmesi ile devam edecek…

Bu tür uygulamaları Çanakkale nin geneline yaymak gerekir diye düşünüyorum.  Nüfusu diğer illere göre küçk olmasına rağmer, çarpık yapılaşma nedeniyle, İstanbul trafiğini aratmayan Çanakkale de artık Araç park yerleride düşünülmeli, Diğer illerde uygulaması görülen yer altı garajları bir an önce yapılmalıdır. Araçlarda insanların, bundan 10 sene sonraki araç park sorununu düşünmek bile istemiyorum, 10 sene önce böyle trafik rezaleti hiç yoktu çünkü.

Çanakale belediyesi çocuk parkları ve Otopark sorunlarıyla dafa fazla ilgilenmeli.

 

This entry was posted in Genel and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *