Çanakkale Atatürk Caddesi Yenileme Çalışmaları

ATATÜRK CADDESİ YENİLENİYOR

canakkale-Ataturk-caddesi

Kent içi trafik için büyük önem arz eden ve kentin önemli ana arterlerinden olan Atatürk Caddesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında alt yapı sistemlerinin (yağmur suyu, kanalizasyon) revize edilmesinin ardından üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Belediye kavşağından başlayarak, Bölge Trafik mevkiine kadar devam edecek olan çalışmalar kapsamında, araç ve yaya trafiğini iyileştirmek amacıyla, cadde üzerindeki kaldırımların,   genişletilerek parke taş döşenmesi çalışmalarının tamamlanması ile yol yapım ve sinyalizasyon sistemlerinin yenileme çalışmaları başladı.

İzmir istikametinde Belediye Kavşağı’ndan, Köprübaşı Kavşağı’na kadar tek şeridi trafiğe kapanan Atatürk Caddesi’nde devam eden üst yapı çalışmalarında, mevcut asfaltın sökümü yapılarak yolun sıcak asfalt kaplanması için hazırlanması ve sinyalizasyon sistemlerinin alt yapılarının yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çalışmalar belirtilen güzergahta hafta içerisinde tamamlanacak olup yol yapım çalışmalarına karşı şeritte devam edilececek.

Çalışmalar süresince kentlilerimizin alternatif olarak Troia Köprüsü ve İnönü Köprülerini kullanmalarını ve trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmelerini önemle rica ederiz.

This entry was posted in Çanakkale, Genel and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *