AKP iktidarı Çanakkale için ne yaptı

AKP Yurt geneli %50 ler civarında oy alarak ülkeyi 11 senedir yönetiyor. Çanakkale’den Şehirdışına çıktığımda bilhassa büyük kentlerede değişiklikler görüyorum. Çanakkale sınırlarından çıktığım andan itibaren Bursa sınırında büyük değişim, Balıkesir sınırında büyük değişim, Tekirdağ sınırında büyük değişim Çanakkale’ye girdiğimde ise değişimden eser yok.

Acaba neden değişim yok, yatırım yok, hareketlilik yok. Bu Çanakkale kaplanı Hamit Palabıyık’ın yaptığı değerlendirmeler gibi Çanakkale’lilerin tembel boş boş gezen, emekli kenti olmasındanmı kaynaklanıyor, yokya Çanakkale den seçilmiş iktidara mensup Milletvekillerinin yan gelip yatmalarından mı kaynaklanıyor.

AKP iktira geldiğinden beri Ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de sıkı para politikası uygulanıyor. Esnafa soruyorum işler nasıl AKP iktira geldiğinden beri bozuk lafını işitiyorum. Köylüye soruyorum AKP iktira geldiğinden beri mahsülümüz para etmiyor diyorlar. Memura soruyorum aylık 500.- doğalgaz faturası geldi, kömür sobasını kurmak zorunda kaldık diyorlar. Emekliye soruyorum %15 kesiliyor 700 lira emekli maaşıyla delikleri tıkamaya çalışıyoruz diyorlar,  e peki neden oy veriyorsunuz diyorum? alternatif yok diyorlar.

ÇOMU deki öğretim görevlilerinden oluşan mutlu azınlık hayatından çok mutlu olmalı ki durmadan AKP yanlısı hal ve hareketleriyle, Çanakkale halkını kafa çekicilikle, tembellikle, değişimden yana olmamakla, yat limanına karşı çıkmakla falan suçluyarak AKP ye şirin görünmeye çalışıyorlar.

AKP iktidarı boyunca Çanakkale için ne yaptı sorusunu ara ara hep soruyorum kendime ve kendim cevabını veriyorum KOSKOCAMAN BİR HİÇ yazıklar olsun. Hadi Çanakkale merkezde başarı olamadınız son seçimlerde kırmızı haritanın rengi Çanakkale genelinde sarıya dönüştü, istediğiniz oyuda aldınız. Hala daha ne bekliyorsunuz.

AKP iktidarı boyunca illere göre dağılımlara göre Çanakkale’nin yatırımlardan almış olduğu pay nedir. Hakkariyle mi kıyaslayalım, Diyarbakır’lamı Trabzonla’mı Rize’ylemi kıyaslayalım.

AKP iktidara gelmeden ne vardiki diyenler olacaktır. Pek bişey yoktu Çanakkale ili tarihi boyunca Hazine yardımından en az nasibini alan illerin başındaydı. Çanakkale Kaçak elektrik kullanımı konusunda en namuslu illerin başlarında, ama Başbakanın hocası Rahmetli Necmettin Erbakan’ın açtığı Sümerbank Sentetik Deri Fabrikası bu iktidar tarafından kapatıldı ve çürümeye terkedildi. Market olmasını bekliyoruz Gene Tekel Şarap Fabrikası da kapatıldı oranında market olmasını peşkeş çekilmesini bekliyoruz.

Ha sahi ya unuttum yıllardır temeli atılmış demirleri çürümeye yüz tutmuş Yüzme havuzunu tamamladılar. Ben hiç gidipde görmedim deniz varken kapalı yüzme havuzuyla işim olmaz diye. Gitsem belkide kapıdan içeride sokmayabilirler orasınıda bilemiyorum.

Üniversite yönetimi ve Prof larıda 30 bin öğrencinin Çanakkale ekonomisine katkısını DEVAMLI vurgulayarak öğrencinin büyük bir nimet olduğundan bahsediyorlar, bizi küstürmeyin üniversiteyle beraber öğrencilerimizi alır çeker gideriz diyorlar. Aba altından sopa gösteriyorlar. E bi gidinde belki fabrika açarlar istihdam yaratırlar.:)

Çanakkale insanı DEĞİŞİMİ SEVMEZ DEĞİŞİMDEN YANA DEĞİLDİR.

Benimde bir dönem oy verdiğim AKP iktidarı Çanakkale’lilerden önümüzdeki seçimlerde gene oy isteme yüzünüz varmı Allah Aşkına. Oy istemek için yüzünüz olmalı. Sakın bana Denizyollarını kaldırdık Gesteş yani 50.000 TL sermayeli Geleneksel El Sanatları Anonin Şirketini arpalık yaptık,  60 yıllık Kilitbahir motorlarını kiraladık Gestaş Filosuna kattık kendi adamlarımızı içeriye yerleştirdik diyerek övünmeye falanda kalkmayın. Ha intepe  dönüşünü 10 senede bitirdirdiniz ama o u dönüşü gene aynı u dönüşü. U dönüşleri köşe dönüşleri..

Rahmetli Turgut Özal nur içinde yatsın.  Ne olduysa onun döneminde oldu. Gerisi masal….

This entry was posted in Genel and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *